Otázky a odpovědi

1. Proč si pořídit zakrmovací lodičku Carp Madness
Již od roku 2000 se specializujeme na vývoj a prodej vysoce kvalitních zakrmovacích lodiček a echolotů. Hrdě můžeme prohlásit, že máme vedoucí pozici na trhu v High End sektoru a nabízíme nejrůznější modely i pro nejvyšší nároky. Klademe extremně vysoký nárok na použití těch nejlepších komponentů. Někdy nám nestačí součásti ze stavby modelů. Často používáme stavební součástky z průmyslové výroby, abychom mohly našim zákazníkům nabídnout ješte lepší a trvalejší výrobky. Řadu našich dílů si necháváme vyrobit individuálně dle našich potřeb jako např. naše průmyslové motory, dvojité ložiskové zařízení, příruby, adaptéry atd. Je to výhoda pro všechny zúčastněné. Znamená to, že se jednotlivé díly nemusejí doupravovat, všechny komponenty se k sobě hodí. Je to znamení nejvyšší znalosti ve stavbě lodiček.

Vsechny casti jsou 100% rucne vyrabeny v Nemecku! Od trupu az ke konecnemu vzhledu.
Srovnejte nase vysoce kvalitni standartni vybaveni s ostatnimy vyrobci zakrmovacich lodicek!

2. Výhoda našeho digitálního radiového systému 2,4 GHz
Naše digitální radiové zařízení přenáší zakódované signály, což zamezuje rušení. Pokud se v blízkosti nacházejí další lodičky, rovněž nedochází k rušení signálu.
Nejlepší dálkové zařízení na trhu.
Problémy s dosahem signálu také patří minulosti. Zaručujeme Vám 1000m dosahu. Lodička již nepotřebuje anténu díky vysoce vyvinuté technice. Je to maximalní jistota týkajicí se dosahu. V budoucnu budou všechny hodnotné radiové zařízení u lodiček vyměněny za 2,4 GHz techniku.

3. Jaky pohon a aku zařízení
U nás můžete zakoupit lodičky se šroubovým pohonem nebo se světově známým Kehrer Jet pohonem (tryskový pohon). Oba pohony se při výrobě lodiček osvědčily. Je těžké říci, který pohon je lepší. To musí každý zhodnotit sám podle svých požadavků.
Ve světe aku zařízení se nejlépe osvědčili tzv. Lipo Akkus (Lithium-Polymer-Akkumulator) z důvodu zhuštěné hodnoty výkonu a nízké hmotnosti. Nevýhodou je vysoká nákupní cena.
Naše XXL lodičky mají vysoký vztlak a schopnost pojmout velké množství krmiva, proto je možné použít i olověné akumulátory. Jejich nevýhodou je nižší vytrvalost, ale jsou o mnoho levnější. Ne nadarmo se do aut používají také olověné akumulátory.
Oba systémy mají své výhody, proto musí každý rozhodnout sám, co mu lépe vyhovuje.

4. Zakoupit lodičku jako stavebnici nebo již sestavenou
Zásadně platí, že lodičky k sestavení obsahují stejné komponenty jako již sestavené lodičky. Mnoho dílů je již předpřipraveno ( nastavena délka vln, trysky, motory připravene k připojení, frézování trysek, nastavitelná intenzita osvětlení atd. ).
Mnoho zákazníků se ptá, zda je tězké lodičku sám sestavit. Rozhodující je, jak přesně se při sestavování pracuje. Důležité je vyvážené zasazení motorů, správné utěsnění atd.
Při nedodržení těchto postupů nedělá použití lodičky radost a je to znamení šetření na nesprávném místě.
Pokud si vyhradíte čas, jdete na celou věc s rozumem a trochou technického myšlení, mužete si sestavit lodičku svých snů. Ušetříte si tím peníze a v případě poruchy jste schopni během krátké doby poruchu samy odstranit. I po letech.
Na internetu najdete srozumitelné návody. Rádi Vám se sestavením lodičky pomůžeme. Použijte náš servis při zakoupení lodičky, rádi Vám navrhneme spodek a horní část lodičky.

5. Motory s kartáčky nebo bez
Podnikli jsme celou řadu testů s různými motory bez kartáčků (brushless). Výsledkem byly jednoznačně vyšší náklady. Bezkartáčkové motory spotřebovaly při stejném výkonu více proudu a jsou náchylnější co se týká dlouhé životnosti. Další nevýhodou je značná hlasitost ve srovnání s běžnými motory.
Následující příklad: Od roku 2000 jsme v našich lodičkách vyměnili pouhé dva motory, oba měly poničená ložiska. Oba byly v lodičkách k sestavení. Během této doby jsme věstavěly stovky jiných motorů. A proto tvrdíme, že naše průmyslové motory jsou nejlepší pro dlouhou životnost našich lodiček, upravené na výkon a nízkou spotřebu proudu.

6. Jaký echolot
Důležitým bodem je výběr správného echolotu. Naši specialisté upravily echolot Humminbird Smartcast (RF15e) tak, aby vysílal ve dvou vlnových délkách. Jednu vlnovou délku na dosah 250m, druhou na dosah 500m. Pro  echolot s dosahem 500m používáme pro nás speciálně vyrobené XL zesilovače se 700mW. Tento booster je jedinečný v sektoru zakrmovacích lodiček a je možné ho zakoupit jen u nás. Tímto dosahujeme gigantického dosahu skutečných 1000m. Naše echoloty jsou zabudovány uvnitř trupu lodičky. Sonda má tak přímý kontakt s vodou a tedy i dokonalé zobrazení Grayline bez zkreslení. U stavebních dílů s RF15e je vysílač již trvale zabudován při výrobě lodičky.

Barevný echolot: Na rozdíl od RF15e Humminbird se barevné echoloty nejprve přestavují na přenosné echoloty. Při přestavbě se vymění spojovací kabel za vysílací modul. Tuto přestavbu pro nás děla firma, která je jedinou v celé Evropě. Bohužel zatím stále není možný dokonalý přenos signálu. Proto jsou barevné echoloty schopné měřit hloubku jen do 18m. Je to zřetelně méně, než u originálního echolotu a Gryline také není ta nejlepší. Stejně tak není možný přenos teploty.

Pokud tedy požadujete dokonalé detailní zobrazení světa pod hladinou, je echolot Humminbird RF15e číslo jedna při Vašem výběru.

7. Spoustěcí mechanismus klapek komor - magnetický nebo se servo řízením
Nepodařilo se nám najít žadný magnetický spouštěcí mechanismus, který by pracoval tišeji a spolehlivěji než servo řizení. Často člověk slyší nebo čte na internetu, že krmení na magnetech uvízne nebo se klapky předčasně otevřou. Nebo je otevření jednoduše moc hlasité, takže kapry vyplaší. To samozřejmě žadný rybář nechce, proto najdete v našich lodičkách výhradně ověřenou techniku servo řízení.